Resultater Junior:

Placering

Deltager navn

Jagt Forening

Træffere

Skud

1

Jesper Egskov

Blåhøj 2

22

27

2

Lasse Jenen

Gludsted 4

21

29

3

Casper Bour

Ikast-Fauerholt 2

20

28

4

Rasmus Dybvad

Blåhøj 1

18

28

5

Henrik Jensen

Gludsted 4

15

30

  Resultater Ny Jæger:

Placering

Deltager navn

Jagt Forening

Træffere

Skud

1

Rasmus Jørgensen

Brande

18

28

 Resultater Senior:

Placering

Deltager navn

Jagt Forening

Træffere

Skud

1

Hans Erik Damborg

Ejstrupholm

37

43

2

Troels Hermann

Ejstrupholm

36

43

3

Kenneth Nielsen

Blåhøj 2

35

40

4

Mikael Knop

Klovborg

34

40

5

Allan Knudsen

Blåhøj 2

34

43

6

Allan Skærbæk

Ikast-Fauerholt 2

33

41

7

Jimmy Andersen

Gludsted 2

33

42

8

Michael Dissing

Bording-Engesvang 1

31

41

9

Rasmus Poulsen

Blåhøj 1

31

43

10

Kim Henriksen

Ikast-Fauerholt 1

31

48

11

Jacob Flø Askov

Brande

30

45

12

Allan Stær

Bording-Engesvang 1

29

44

13

Simon Flø Askov

Brande

28

43

14

Michael Iversen

Bording-Engesvang 1

28

43

15

Carsten Påske

Ikast-Fauerholt 1

27

41

16

Jens Pedersen

Brande

26

48

17

Thomas Mortensen

Brande

24

46

18

Søren Andersen

Bording-Engesvang 1

20

49

 Resultater Oldboys:

Placering

Deltager navn

Jagt Forening

Træffere

Skud

1

Tommy Lauidsen

Klovborg

22

24

2

Jesper Hartkopf

Blåhøj 2

22

26

3

Johan Pedersen

Gludsted 3

22

29

4

Anders Skævlund

Blåhøj 1

19

25

5

Bent Hermann

Estrupholm

19

27

6

John Olesen

Gludsted 1

19

27

7

Richard Pedersen

Ikast-Fauerholt 3

19

28

8

Carsten E. Nielsen

Ikast-Fauerholt 2

19

30

9

Preben Knap

Klovborg

18

28

10

Bo Jensen 

Ikast-Fauerholt 3

18

29

11

Kurt Kirkeby

Ikast-Fauerholt 3

7

33

 Resultater Veteran:

Placering

Deltager navn

Jagt Forening

Træffere

Skud

1

Eigil Østergård

Ikast-Fauerholt 2

22

26

2

Leif Sabroe

Gludsted 3

22

28

3

Chr. Lond

Ikast-Fauerholt 1

21

28

4

Arne Jakobsen

Blåhøj 2

20

28

5

Hans Østergård

Ejstrupholm

19

27

6

Søren Christensen

Munkelinde

19

27

Resultater S Veteran: 

Placering

Deltager navn

Jagt Forening

Træffere

Skud

1

Kaj Mikkelsen

Gludsted 2

23

24

2

Poul Vestergård

Ikast-Fauerholt

20

26

3

Karl Schmidt

Klovborg

20

28

 Resultater Damer:

Placering

Deltager navn

Jagt Forening

Træffere

Skud

1

Conni Elmholt

Ikast-Fauerholt 1

21

25

 

© 2020 - Danmarks Jægerforbund - alle rettigheder forbeholdes

https://www.jaegerforbundet.dk/